نبویان: در چند روز آینده شاهد توافق هسته ای خواهیم بود

[ad_1]

عضوکمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد توافق هسته ای هستیم، گفت: صلاح مردم و نمایندگان در توافق احتمالی دیده نشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمود نبویان صبح امروز شنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: شاید باید در این ایام توافق هسته ای شکل می گرفت اما توافق نمایندگان و مردم دیده نشد. در این قرارداد.» مشکلات زیادی در این قرارداد وجود دارد، مثلاً هیچ تعهدی برای لغو تحریم ها در مورد ایسا و کاتسا یا در لیست لغو تحریم ها وجود ندارد، فقط گفتند که 20 نفر را تحریم می کنیم و این موضوع هم شده است. موافقت شده است. در مورد تبدیل ارز تعهدی وجود ندارد، یعنی از فروش نفت مشخص نیست که بتوانیم سود ارزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: آمریکا متعهد نشده است که از برجام خارج نشود، متأسفانه تیم مذاکره کننده قبلی نیز مسئول این مذاکرات است. ما سه کمیته تحریم هسته ای و اجرایی داریم که مسئول کسانی هستند که برجام را فتح الفتوح نامیدند. شما می توانید بگویید که کنگره با این امر مخالف است، اما اکنون که اکثر اعضای کمیته آمریکایی دموکرات هستند، لازم نیست که کنگره نیمی از رای را تصویب کند.

این عضو کمیسیون اصل 90 تاکید کرد: باید صحت اجرا بررسی شود و سپس برای تصمیم گیری به مجلس و نمایندگان گزارش شود اما این اقدامات انجام نشد. غربی ها فقط روی کاغذ خواهند نوشت که تحریم ها را برداشته ایم و ایران باید به تعهدات خود عمل کند.

انتهای پیام

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.