توسعه صنعت و تبادلات گردشگری محور گفت‌وگوی رئیس جمهور ایران و پاکستان

ایسنا/خراسان رضوی سفیر پاکستان در ایران با اشاره به دیدار رئیس جمهوری ایران و پاکستان در عشق‌آباد گفت: گسترش صنعت گردشگری و توسعه تبادلات گردشگری یکی از محورهای گفت‌وگوی رئیس جمهور ایران و پاکستان در دیدار عشق‌آباد بوده است.

رحیم حیات قریشی در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه فردوسی با بیان این مطلب اظهار کرد: باعث افتخار است که این فرصت فراهم شد تا به آرامگاه فردوسی آمده و به فردوسی به عنوان بزرگ‌ترین شاعر ایرانی که بسیار به احیای زبان فارسی کمک کرده، ادای احترام کنم.

وی اضافه کرد: شاهنامه به زبان‌های زنده دنیا از جمله اردو ترجمه شده است، در دوران کودکی شاهنامه می‌خواندم و مطالعه می‌کردم و از آن لذت می‌بردم.

سفیر پاکستان در ایران با بیان این‎که ایران یکی از بزرگ‎ترین و زیبا‎ترین کشورهای دنیاست که دیدنی‌های زیادی دارد، افزود: فرهنگ، سنت‌ها، آداب و غذا جزء جاذبه‌های دیدنی این کشور است.

حیات قریشی با بیان این که شهر مشهد دیدنی‌های زیادی برای گردشگران خارجی دارد، تصریح کرد: مشهد دومین شهر بزرگ و یکی از زیباترین شهرهای ایران است که تاکنون چندین نوبت به این شهر سفر کرده‌ام و به عقیده من پس از حرم مطهر امام رضا(ع)، آرامگاه فردوسی مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهرمشهد است.

وی یادآور شد: شهرهای دیگر استان خراسان رضوی که در نزدیکی مشهد قرار دارند نیز زیبا و دیدنی هستند، در شهر نیشابور آرامگاه فریدالدین عطار نیشابوری، حکیم عمر خیام نیشابوری وجود دارد. علاوه بر این جاذبه‌های گردشگری زیادی در شهرهای اطراف وجود دارد که افراد هنگاه سفر می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

سفیر پاکستان در ایران با بیان این‌که کشور ایران و پاکستان همسایه، دوست و برادر هستند، گفت: هرساله یک میلیون گردشگر از پاکستان وارد ایران می‌شوند که عمده این افراد برای زیارت حرم امام رضا(ع) به مشهد می‌آیند.

حیات قریشی اضافه کرد: فرصت‌های زیادی برای گسترش روابط به ویژه در حوزه گردشگری بین مشهد و شهرهای مختلف پاکستان وجود دارد که از جمله آن ‌می‌توان به روابط شهر لاهور و مشهد اشاره کرد.

سفیر پاکستان در ایران با اشاره به دیدار هفته گذشته روسای جمهوری ایران و پاکستان در عشق‌آباد اظهار کرد: در دیدار این دو رئیس جمهوری، یکی از محورهای گفت‌وگو گسترش صنعت گردشگری و توسعه تبادلات گردشگری بین دو کشور بوده است.

حیات قریشی خاطرنشان کرد: یکی از مقاصد گردشگری پاکستانی‌ها شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، اصفهان، شیراز، تهران کرمان و … دیدنی است، ایران جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که اگر فرد گردشگر یک ماه هم در ایران بماند، برای دیدن جاذبه‌های زیبای ایران با کمبود زمان مواجه می‌شود.

توسعه صنعت و تبادلات گردشگری محور گفت‌وگوی رئیس جمهور ایران و پاکستان

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی‌ اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، وی تصریح کرد: به عنوان سفیر پاکستان در ایران به تمام گردشگران پاکستانی توصیه می‌کنم که برای سفر به ایران و دیدن جاذبه‌های گردشگری ایران برنامه‌ریزی کنند.

سفیر پاکستان در ایران همزمان با بازدید از مجموعه آرامگاه فردوسی مشهد برگزاری هفته‌های فرهنگی و نمایشگاه‌های مشترک در ایران و پاکستان نوید داد.

انتهای پیام


مهمترین خبرهای روز

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

امداد رسانی به ۸مادر باردار در کولاک و برف کردستان

ایسنا/کردستان مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: از دیروز تاکنون با شروع بارش برف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها